Nahráváme...

Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4

consulting@styrax.cz

Virtuální asistent

Náš tým

...je připravený realizovat pro vás naše
produkty a služby dle vašich přání a požadavků

Petr Ulč
předseda představenstva
Petr Ulč 


Ze svých předchozích pracovních působení si přinesl zkušenosti s řízením rozsáhlých projektů, které v sobě spojovaly jak software, tak poskytování služeb v celorepublikové síti poboček. Byl u zrodu kapitálového trhu v Čechách a na Slovensku. Tyto zkušenosti vnesl do prvních projektů obou společností, které spoluzaložil: STYRAX, a.s. v roce 2006 a o pár let později i dceřinou STYRAX Consulting, a.s., která se specializuje na poradenství, datové analýzy a umělou inteligenci především ve zdravotnictví.
V obou společnostech, které řídí a kde je výrazně většinovým majitelem, se věnuje obchodu, získávání nových zákazníků a strategickému řízení. Především díky němu si obě společnosti uchovávají rodinný charakter a současně vykazují (i v posledních vypjatějších letech) každoroční růst.

Vladimír Šolc
vedoucí, konzultant
Vladimír Šolc 


Jeho motto je "Skromnost nechme konkurenci". Co neumí sám, na to najde šikovného člověka.
Předchozí zkušenosti na řídicích pozicích získal především jako výkonný ředitel zdravotní pojišťovny a předtím jako ředitel úseku informatiky a ředitel IT firmy. Jako konzultant působí mnoho let v oblasti zdravotnictví, od založení společnosti STYRAX Consulting pak jako vedoucí týmu analytiků a konzultantů, ve kterém vznikly mimo jiné modely obvyklých léčebných postupů, predikce zdravotních rizik a detekce pojistných podvodů v oblasti zdravotnictví. Kromě toho se dlouhodobě věnuje informačním systémům založeným na principech umělé inteligence a zpracovávání velkých objemů dat. Umí se nadchnout do nových technologií i projektů, nakazit zbytek týmu a pak se postarat, abychom každou zakázku společně dotáhli do zdárného konce.

Petra Šplíchalová
zástupce vedoucího, konzultant
Petra Šplíchalová 


Specializuje se na datamining, predikce zdravotních rizik, fraud detection, analýzy velkých objemů dat a poradenství v oblasti úhradových mechanismů zdravotní péče. Má více než patnáctileté zkušenosti z oblasti zdravotního pojištění (ČNZP, ČPZP), kde zajišťovala analytické práce na metodikách a algoritmizaci úhrad, vyúčtovávání zdravotní péče, sledování a zapracovávání legislativních změn v oblasti zdravotnictví i práce na modelování a predikci bilance zdravotní pojišťovny. Kromě všech předchozích zkušeností a odborností je pro nás nezbytná její obětavost a schopnost být stále k dispozici, vždy poradí, pomůže, zařídí, zorganizuje a vysvětlí cokoliv, co je třeba, a vůbec funguje jako pravá ruka vedoucího a opora týmu. V posledních letech působí jako konzultantka při nasazování informačního systému do Oborové zdravotní pojišťovny.

Ivana Čintalanová
konzultant
Ivana Čintalanová 


Má více než dvacetileté zkušenosti z oblasti zdravotního pojištění (ČNZP, ČPZP), kde se věnovala zejména agendě smluv uzavíraných mezi pojišťovnou a poskytovateli zdravotních služeb, smluvní síti a správě registrů. Zároveň pracovala na optimalizaci pracovních procesů zdravotní pojišťovny. V posledních letech působí jako konzultantka při nasazování informačního systému do Oborové zdravotní pojišťovny.
Některé ze svých největších projektů raději nechá, aby mluvily samy za sebe jako společné dílo, z jejích širokých a hlubokých vědomostí a ochoty poradit ale čerpá celý tým.

Pavel Prokop
konzultant, analytik
Pavel Prokop 


Věnuje se DRG od počátku používání DRG klasifikace v ČR. Působil jako programátor-analytik se specializací zejména na úhrady zdravotní péče ve zdravotní pojišťovně (ČNZP, ČPZP), později i jako projektový manažer. Má zkušenosti s vytvářením softwaru pro vnitřní potřeby pojišťovny, což mu umožnilo zaměřit se na skutečné potřeby uživatelů. Jeho specializací jsou myšlenkové mapy a schopnost do detailů porozumět čemukoliv, od vína až po úhradovou vyhlášku, a pak to stejně tak do detailů zpracovat, spočítat, vysvětlit nebo poskytnout podklady pro rozhodování.

Petra Zvyhalová
konzultant, tester
Petra Zvyhalová 


Přestože by o svých dovednostech a úspěších nejraději skromně mlčela, je nutné uvést, že její více než patnáctileté zkušenosti z oblasti zdravotního pojištění (ČPZP) a několikaleté konzultace při nasazování informačního systému do Oborové zdravotní pojišťovny jsou jen malou, byť pro nás podstatnou částí její dosavadní práce. Má vysokoškolské vzdělání v oboru Veřejná ekonomika a správa a pro naše projekty je její zkušenost nepostradatelná při nasazování projektů u zákazníků. Má z nás největší trpělivost a především s ní tedy budete často v kontaktu.

Veronika Vrabcová
analytik, datový specialista
Veronika Vrabcová 


Z dřívějšího zaměstnání si Veronika přinesla zkušenost s asset managementem i service managementem, kdy zodpovídala za svůj díl podpory nadnárodního zákazníka, nejvíc ale vždy tíhla k analýze dat. U nás pracuje na fraud detection a analýzách úhrad zdravotních služeb, vytváří pro naše zákazníky datové a statistické výstupy pro státní a veřejnou správu, hledá anomálie v datech, věnuje se databázím a automatizaci a obecně se vrhá všude tam, kde se může něco nového naučit. Ráda rozumí tomu, co dělá, a dává si záležet na tom, aby zákazníkovi dodala to, co opravdu potřebuje, i kdyby to třeba ještě sám netušil.

Zbyněk Urban
datový specialista
Zbyněk Urban 


Odborník na slovo vzatý, když jde o databáze a ETL nástroje. Po deseti letech praxe v oboru má hluboké znalosti relačních databázových systémů a nebojí se je použít, ať už k jejich návrhu, implementaci, správě nebo ladění výkonu. Má zkušenosti se správou velkých datových skladů a datových skupin, poradí si s jejich přenosem, integrací i zpracováním dat pro analytické účely. Jeho rozvaha a spolehlivost jsou nenahraditelné při všech mnohdy i časově vypjatých realizacích a dokončování zakázek.

Milena Farská
konzultant, analytik
Milena Farská 


Má profesní zkušenosti jako konzultantka v oboru zdravotního pojištění a poskytovatelů zdravotní péče, například při reengineeringu procesů ve zdravotních pojišťovnách nebo u návrhů nových produktů zdravotních pojišťoven. Věnuje se poradenství v oblasti úhradových mechanismů zdravotní péče, kódování zdravotní péče a sběru velkých dat, přičemž panuje podezření, že úhradová vyhláška bude jejím osudem navěky... Ve zdravotních pojišťovnách (ZPMV, ČNZP) pracovala jako ředitelka útvaru řízení projektů, dále na pozicích konzultant, senior analytik nebo hlavní metodik. Ze svého poustevnického útočiště šíří dobrou náladu, a to smyslem pro humor i ochotou vzít za práci, kdykoliv je jí zapotřebí.

Tereza Kovářová
konzultant, analytik
Tereza Kovářová 


Tereza je naší nejčerstvější posilou a ve stávajících aktivitách firmy má na starost tvorbu dashboardů v prostředí PowerBI. Kromě specializace na zpracování a analýzu dat při práci využívá svých předchozích pedagogických zkušeností z výuky matematiky a deskriptivy, mimo jiné i na „MatFyz“, který vystudovala. Kromě přesnosti výsledků si tedy u práce dává záležet na srozumitelnosti a přehlednosti.
Ve STYRAX Consultingu pracuje s nástroji BI (PowerBI) a pro zákazníky z oblasti zdravotnictví se podílí na zpracovávání finančního vyrovnání.

Lucie Navrátilová
konzultant, analytik
Lucie Navrátilová 


Lucku baví procesní i aplikační analýza. Ráda navrhuje zajímavá a znovupoužitelná aplikační řešení a není spokojená, dokud každý díl řešení nezapadne na to správné místo. V praxi působila jako business analytička webových a mobilních aplikací i IPTV/OTT, HbbTV televizních platforem, kde přiložila ruku k dílu například u platforem SynopsIS, SAMO (Strategic Asset Management and Operations) a aplikací ICIS OZP, SAMO AIS, HBO GO, Magenta TV, Magio TV a dalších. Při jejich řešení zavedla do praxe metodiku vývoje Model-Driven Development (MDD) nebo metodiku řízení vývoje Feature Driven Development (FDD). Nově se zaměřuje na BI analýzy a AI technologie.

Rostislav Kovařík
technická podpora
Rostislav Kovařík 


Zabezpečuje hladký chod a technické zázemí pro všechny aplikace využívané ve společnosti STYRAX Consulting, a.s. Má zkušenosti se správou prostředí pro vývoj aplikací a jejich vzájemným propojováním v takto připraveném prostředí, a to pro Windows (Azure), Linux i Mac OS. Dále se zaměřuje na využití databází a ochotně pomáhá kolegům s jakýmkoliv technickým zádrhelem, který je nad jejich síly. V poslední době je jeho doménou programování v jazyce Python, systémová koordinace a práce se systémy zajišťujícími CI/CD a hladkou práci s kontejnerovými technologiemi (například platformy Git, Jenkins, Docker a Kubernetes). Seznam jeho znalostí a dovedností se ale rozšiřuje příliš rychle, než aby s ním tento text mohl držet krok.

Libor Vyhnálek
konzultant, analytik
Libor Vyhnálek 


Libor nám všem pomáhá, aby výstupy naší práce měly přívětivou podobu. Kromě toho, že tvoří reporty nad tvrdými daty, je z nás nejvíce nadaným pro měkké dovednosti – když je potřeba napsat článek, navrhnout obsah pro leták nebo vytvořit webové stránky, nemůžeme mít lepšího autora obsahu.
Předchozí pracovní zkušenosti z IT (od studií technické kybernetiky) postupně čerpal při – programování desktopových aplikací, nasazování a provozu e-learningových systémů, eshopu, vydávání technické literatury apod. U projektů ve STYRAX Consultingu se při práci s daty podílí i na jejich vizuální prezentací, čitelností, srozumitelností a grafické podobě.